Kaari-/ulkomikrometri 75-100 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Hienolappaiset kovametallipinnoitetut mittapinnat.
Karkaistu ja hiottu mittakara. Lukitus lukitusvivulla.
Tunto- ja eristyssuoja. Häikäisemätön, kromattu rumpu.
Selkeästi kaiverretut mustat asteikkoviivat ja numerot.
Yhdistetyllä tuntonupilla yhden käden käyttöön ja käyttöön pitimessä.
Toimitussisältö
Koosta 25–50 alkaen sisältää 1 asetusmitan.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Kaari-mikrometri |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Tuntosäädin | kyllä |
| Normi | ISO 3611 |
| Kalibrointi | B2 |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Mittaussylinterin ⌀ | 19 mm |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Karan-⌀ | 6.5 mm |
| Kalibrointi | B2 |
| Mittausalue | 75 - 100 mm |
| Lukema | 0.01 mm |
| Normi | ISO 3611 |
| Säätömittojen määrä | 1 |
| Lukema | 0.01 mm |
| Mittapoikkeama e MPE | ±3 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G42040275-100 |
|---|---|
| EAN | 4045197367358 |