Digitaalinen ulkomikrometri vaihdettavilla mittakärjillä 0–25 mm 0–25 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kaari-/sankamikrometrit, joissa on pyörimätön kara ja nopeasti vaihdettavat mittapäät. Karan nousu 5 mm/kierros lyhentää säätöaikaa.
10 mm korkeat numerot kontrastikkaassa näytössä. Käytännöllinen HOLD-toiminto mittausarvon lukitsemiseen varmaa luentaa varten. Vaihto suhteellisen ja absoluuttisen mittauksen välillä. Nollaus missä tahansa asennossa. Sujuvan toleranssinäytön ja lisävaroitusrajojen ansiosta käyttäjä näkee, onko ja miten työkappale toleranssirajojen sisällä.
REFERENCE-mittausjärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nollakohdan myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lock-toiminto estää mittausvirheet tahattomasta ohjauspainikkeiden painamisesta.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, koko CR2032.
6 paria vaihdettavia mittaussisäosia, joissa:
- tasaiset mittapinnat ⌀ 6,5 mm.
- lautasmaiset mittapinnat ⌀ 11,3 mm.
- kavennetut mittapinnat ⌀ 2 mm.
- pallomaiset mittapinnat ⌀ 7 mm.
- terä 0,75×7 mm.
- kartio 60° ⌀ 0,5 – 5,5 mm.
Erikoisvarusteet
Datakaapeli nro 498941.
Toiminto
IP65: Suojaus huuhteluvedeltä kaikista suunnista ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
Ulkomikrometrit pyörimättömällä karalla ja nopeasti vaihdettavilla mittakärjillä.
Karan nousu 5 mm per kierros lyhentää säätöaikaa.
10 mm korkeat numerot kontrastikkaalla näytöllä. Kätevä HOLD-toiminto mittausarvon lukitsemiseen varmaa luentaa varten. Vaihto suhteellisen ja absoluuttisen mittauksen välillä. Nollaus missä tahansa asennossa. Sujuvan toleranssi-ilmaisimen ja lisävaroitusrajojen ansiosta käyttäjä näkee, onko ja miten työkappale toleranssirajojen sisällä.
REFERENCE-mittausjärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nollakohdan myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lukitustoiminto ehkäisee mittausvirheitä tahattomasta painikkeiden painamisesta.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, koko CR2032.
6 paria vaihdettavia mittalisäkkeitä, joissa:
- tasaiset mittapinnat ⌀ 6,5 mm
- lautasmaiset mittapinnat ⌀ 11,3 mm
- pienennetyt mittapinnat ⌀ 2 mm
- pallomaiset mittapinnat ⌀ 7 mm
- terä 0,75×7 mm
- kärki 60° ⌀ 0,5 – 5,5 mm
Erikoisvarusteet
Datakaapeli nro 498941.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Sankamikrometri |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | ISO 3611 |
| Datalähtö | Digimatic-liitäntä; USB-liitäntä |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Kalibrointi | B1 |
| Karan-⌀ | 6.5 mm |
| Kalibrointi | B1 |
| Mittausalue | 0 - 25 mm |
| Normi | ISO 3611 |
| Virheraja | 4 µm |
| Kierretangon nousu | 5 mm |
| Lukema | 0,001 mm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Mittausinsertien lukumäärä | 6 |
| Lukema | 0.00005 tuuma |
| LCD-näytön numerokorkeus | 10 mm |
| Mittapoikkeama e MPE | ±4 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4213210-25 |
|---|---|
| EAN | 4059192063702 |