Digitaalinen ulkomikrometri vaihdettavilla mittauskärjillä i-wi 0–25 mm 0–25 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Sankamikrometrit, joissa on ei-pyörivä kara ja nopeasti vaihdettavat mittauskärjet. Karannousu 5 mm kierrosta kohti lyhentää säätöaikaa.
10 mm korkeat numerot kontrastikkaalla näytöllä. Käytännöllinen HOLD-toiminto mittausarvon lukitsemiseksi turvallista lukemista varten. Vaihto suhteellisen ja absoluuttisen mittauksen välillä. Nollaus missä tahansa asennossa. Sujuvan toleranssinäytön ja lisävaroitusrajojen ansiosta käyttäjä näkee, onko ja miten työkappale toleranssirajojen sisällä.
REFERENCE-mittausjärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nolla-asennon myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lock-toiminto estää mittausvirheet, jotka johtuvat tahattomasta painalluksesta käyttöpainikkeisiin.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, koko CR2032.
6 paria vaihdettavia mittauskärkiä, joissa:
- tasaiset mittapinnat ⌀ 6,5 mm.
- levymäiset mittapinnat ⌀ 11,3 mm.
- kavennetut mittapinnat ⌀ 2 mm.
- pallomaiset mittapinnat ⌀ 7 mm.
- terä 0,75×7 mm.
- kartiokärki 60° ⌀ 0,5 – 5,5 mm.
Erikoisvarusteet
i-wi-radiovastaanotin nro 498912.
Toiminto
IP65: Suojaus suihkuvedeltä kaikista suunnista ja suojaus pölyn tunkeutumiselta (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
Ulkomikrometrit, joissa on pyörimätön kara ja nopeasti vaihdettavat mittauskärjet. Karan nousu 5 mm/kierros lyhentää säätöaikaa.
10 mm korkeat numerot kontrastikkaassa näytössä. Kätevä HOLD-toiminto mittausarvon lukitsemiseen varmaa lukemista varten. Vaihto suhteellisen ja absoluuttisen mittauksen välillä. Nollaus missä tahansa asennossa. Sujuvan toleranssinäytön ja lisävaroitusrajojen ansiosta käyttäjä näkee, onko ja miten työkappale toleranssirajojen sisällä.
REFERENCE-mittausjärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nollakohdan myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lock-toiminto estää mittausvirheet, jotka aiheutuvat ohjauspainikkeiden tahattomasta painamisesta.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, koko CR2032.
6 paria vaihdettavia mittauskärkiä, joissa:
- tasaiset mittauspinnat ⌀ 6,5 mm.
- levymäiset mittauspinnat ⌀ 11,3 mm.
- supistetut mittauspinnat ⌀ 2 mm.
- pallomaiset mittauspinnat ⌀ 7 mm.
- terä 0,75×7 mm.
- kartio 60° ⌀ 0,5 – 5,5 mm.
Erikoistarvikkeet
i-wi-radiovastaanotin nro 498912.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Ulkopuolinen mikrometri |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | ISO 3611 |
| Datalähtö | MAHR i-wi -radiosysteemi |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Kalibrointi | B1 |
| Karan-⌀ | 6.5 mm |
| Kalibrointi | B1 |
| Mittausalue | 0 - 25 mm |
| Normi | ISO 3611 |
| Virheraja | 4 µm |
| Kierretangon nousu | 5 mm |
| Lukema | 0.001 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Mittausinsertien lukumäärä | 6 |
| Lukema | 0.00005 tuuma |
| Langaton käyttö | Valmistajan ohjelmisto |
| LCD-näytön numerokorkeus | 10 mm |
| Mittapoikkeama e MPE | ±4 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4213230-25 |
|---|---|
| EAN | 4059192063719 |