Digitaalinen kaarimikrometri dataulostulolla 0–25 mm
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Rakenne
Virherajat ovat tarkemmat kuin DIN 863 -standardin vaatimukset. Erittäin suuri LCD-näyttö (7,5 mm). “Function Lock” estää nollapisteen tahattoman nollaamisen.
Yhdistelmäpyörä (momentinrajoitus rummussa ja pikakäytössä) yhden käden käyttöön ja käyttöön pitimessä.
Etu
Jopa 40 % nopeammat mittaukset 2 mm karan nousun ansiosta.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi 357. Koosta 25–50 alkaen sisältyy 1 asetusmitta.
Erikoistarvike
Datakaapeli nro 497445.
Toiminto
IP65: suojaus vesisuihkuja vastaan kaikista suunnista ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
Virherajat ovat tarkemmat kuin DIN 863 -standardin vaatimukset. Erittäin suuri LCD-näyttö (7,5 mm). ”Function Lock” estää nollapisteen vahingossa tapahtuvan uudelleenasetuksen.
Yhdistelmäväännin (momentinrajoitus rummussa ja pikakäytössä) yhden käden käyttöön ja käyttöön pidikkeessä.
Etusi
Jopa 406% nopeammat mittaukset 2 mm karan nousun ansiosta.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560 tyyppi 357. Koosta 25–50 alkaen mukana 1 asetusmitta.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 497445.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Kaarimikrometri |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | Pajastandardi |
| Datalähtö | USB-liitäntä; USB-liitäntä |
| Kalibrointi | B1 |
| Karan-⌀ | 6,35 mm |
| Kalibrointi | B1 |
| Mittausalue | 0–25 mm |
| Normi | Pajastandardi |
| Virheraja | 2 µm |
| Kierretangon nousu | 2 mm |
| Lukema | 0,001 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 357 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4215720-25 |
|---|---|
| EAN | 4946368716602 |