Digitaalinen ulkomikrometri 75–100 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Helppolukuinen näyttö. Kovametallipäällysteiset mittauspinnat.
Digitaalinen ja analoginen lukema. Pöly- ja roiskevesisuojattu metallikotelo.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032. 1 liitäntäpallo kaarevien pintojen mittaamiseen.
Toiminta
IP54: Suojaus roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suojaus sisäisiä pölykertymiä vastaan (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Toimitussisältö
1 asetuspala.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Sankamikrometri digitaaliseen ja analogiseen lukemaan.
- Teollisuus- ja yksityiskäyttöön.
- Käytä vain teknisten tietojen mukaisesti.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Vältä tärinää, nykiviä liikkeitä, ravistuksia ja iskuja.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä altistu voimakkaille magneettikentille tai suurjänniteympäristöille.
- Älä altista lamppua voimakkaalle kuumuudelle, suoralle auringonvalolle tai avotulelle.
- Avaa kotelo vain paristokannen kohdalta pariston vaihtoa varten.
- Älä tee muutoksia omin päin.
Rakenne
Helppolukuinen näyttö. Kovametallipinnoitetut mittapinnat.
Digitaalinen ja analoginen lukema. Pöly- ja roiskevesisuojattu metallikotelo.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032. 1 liitäntäpallo kaarevien pintojen mittaamiseen.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Ulkokaari mikrometri |
| Pakkaus | Vakaa kotelo |
| Normi | ISO 3611 |
| Kalibrointi | B2 |
| Karan-⌀ | 6.5 mm |
| Kalibrointi | B2 |
| Mittausalue | 75–100 mm |
| Normi | ISO 3611 |
| Virheraja | 5 µm |
| Kierretangon nousu | 0.5 mm |
| Lukema | 0,001 mm |
| IP-suojausluokka | IP 54 |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Akkutyyppi | Nappiparisto |
| Mittapoikkeama e MPE | ±3 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G42149275-100 |
|---|---|
| EAN | 4067263101703 |