Digitaalinen mikrometrinen syvyysmitta dataulostulolla 0-150 mm 0–150 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Selkeä (korkeus 7,5 mm) digitaalinen mitta-arvonäyttö virheettömään ja nopeaan lukemiseen. Lisäluku noniuksella.
Eri mittaussyvyydet saavutetaan vaihtamalla mittaneulat 25 mm välein. Täysin karkaistu ja hiottu kara. Siltarunko karkaistua työkaluterästä, lappattu mittapinta, matta kromattu mikrometri. Mittarumpu siististi kaiverretuilla, mustaksi viimeistellyillä asteviivoilla ja numeroilla. Vakio mittausvoima sisäänrakennetun tunto-/räikkänupin ansiosta.
Toimitussisältö
Sis. mittakärjet ja 1 paristo nro 081560, koko 357.
Lisävarusteet
Datakaapeli nro 497445.
Seliteteksti
Datan tallennuspainike:
Voit jäädyttää mittaustuloksen painamalla painiketta (esim. epäedullisissa mitta-asennoissa).
Nollapiste / absoluuttimitta:
Nollaus mihin tahansa asentoon: kun painiketta painetaan uudelleen, absoluuttimitta näytetään taas
Preset-painike:
Säätö arvoon ”nolla”. Tämä asetus säilyy tallennettuna myös, kun näyttö kytketään pois päältä.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Kalibrointi | S15 |
| Tuotetyyppi | Mikrometrisyvyysmitta |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | Pajastandardi |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Mittakärkien lukumäärä | 6 |
| Mittakärjen ⌀ | 4 mm |
| Lukema | 0,001 mm |
| Mittausalue | 0–150 mm |
| Olakkeen pituus | 100 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 357 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4254000-150 |
|---|---|
| EAN | 4946368695846 |