XT-sisämikrometri 8-10 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Bowers group
- Tuotenumero
- G4285008-10
- Varastotilanne
- 5kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
3-pisteiset XT-sisämikrometrit pohjareikämittaukseen koosta 12,5–16 alkaen. Sisämikrometrit maksimaaliseen tarkkuuteen. Kiinteät mittaleuat kovametallia, koosta 12,5 alkaen kovametalliset mittauskärjet. Karkaistu ja hiottu mittakara. Mikrometrirumpu hiilenmustalla asteikolla, kaikki lukemisosat ovat mattakromattuja. Räikkänuppi vakiona mittausvoimana. Kaikissa mittalaitteissa on sarjanumero ja ne toimitetaan tarkastustodistuksen kanssa.
Käyttötiedot
Pohja- ja läpireiät, keskitysreunat.
Erikoistarvikkeet
Asetusrenkaat nro 484030, jatkopalat nro 428510.
Varaosa
Mittapäät nro 428605.
Rakenne
'Micro' -malli parannetulla 2 µm:n resoluutiolla.
Malli
3-pisteiset XT-sisämikrometrit pohjareikämittaukseen koosta 12,5−16 alkaen. Sisämikrometrit maksimaaliseen tarkkuuteen. Kiinteät mittaleuat kovametallia, koosta 12,5 alkaen mittauskärjet kovametallia. Karkaistu ja hiottu mittakar a. Mittarumpu hiilenmustalla asteikolla, kaikki lukemisosat mattakromattuja. Tunto-/räikkänuppi tasaiselle mittausvoimalle. Kaikissa mittalaitteissa on sarjanumero ja ne toimitetaan tarkastustodistuksella.
Käyttötiedot
Pohja- ja läpireiät, keskitysreunat.
Erikoistarvikkeet
Asetusrenkaat nro 484030, jatkokappaleet nro 428510.
Varaosa
Mittapäät nro 428605.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | B6 |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Tuotetyyppi | 3-piste sisämikrometri |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | DIN 863 |
| Lukema | 0.002 mm |
| Mittausalue | 8 - 10 mm |
| Vakiomittasyvyys | 58 mm |
| Mitta a | 1.9 mm |
| Mittaussyvyys jatkeen kanssa | 121 mm |
| Virheraja | 0.004 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4285008-10 |
|---|---|
| EAN | 5051102212438 |