XT-sisämikrometri 6–8 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
3-pisteiset XT-sisämikrometrit pohjareikämittaukseen koosta 12,5−16 alkaen. Sisämikrometrit maksimaaliseen tarkkuuteen. Kiinteät kovametalliset mittausleuat, koosta 12,5 alkaen kovametallisilla mittauskärjillä. Karkaistu ja hiottu mittakara. Mittarumpu hiilenmustalla asteikolla, kaikki lukemaosat ovat mattakromattuja. Räikkänuppi tasaiselle mittausvoimalle. Kaikissa mittalaitteissa on sarjanumero ja ne toimitetaan tarkastustodistuksen kanssa.
Käyttötiedot
Pohja- ja läpireiät, keskitysreunat.
Erikoislisävarusteet
Säätörenkaat nro 484030, jatke nro 428510.
Varaosa
Mittapäät nro 428605.
Rakenne
"Micro"-versio parannetulla 2 µm:n resoluutiolla.
Malli
3-pisteiset XT-sisämikrometrit pohjareikämittaukseen koosta 12,5−16 alkaen. Sisämikrometrit maksimaaliseen tarkkuuteen. Kiinteät mittaleuat kovametallia, koosta 12,5 alkaen mittauskärjet kovametallia. Karkaistu ja hiottu mittakar a. Mittarumpu hiilenmustalla asteikolla, kaikki lukemisosat mattakromattuja. Tunto-/räikkänuppi tasaiselle mittausvoimalle. Kaikissa mittalaitteissa on sarjanumero ja ne toimitetaan tarkastustodistuksella.
Käyttötiedot
Pohja- ja läpireiät, keskitysreunat.
Erikoistarvikkeet
Asetusrenkaat nro 484030, jatkokappaleet nro 428510.
Varaosa
Mittapäät nro 428605.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | B6 |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Tuotetyyppi | 3-piste sisämikrometri |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | DIN 863 |
| Lukema | 0.002 mm |
| Mittausalue | 6 - 8 mm |
| Vakiomittasyvyys | 58 mm |
| Mitta a | 1.9 mm |
| Mittaussyvyys jatkeen kanssa | 121 mm |
| Virheraja | 0.004 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4285006-8 |
|---|---|
| EAN | 5051102212407 |