XT-sisämikrometri 3-4 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
3-piste XT-sisämikrometrit pohjareiän mittaukseen koosta 12,5−16 alkaen. Sisämikrometrit maksimaaliseen tarkkuuteen. Kiinteät mittausleuat kovametallia; koosta 12,5 alkaen mittauskärjet kovametallia. Karkaistu ja hiottu mittauskara. Mikrometrirumpu hiilenmustalla asteikolla, kaikki luentaosat ovat mattakromattuja. Räikkänuppi vakioiselle mittausvoimalle. Kaikissa mittalaitteissa on sarjanumero ja ne toimitetaan tarkastustodistuksen kanssa.
Käyttötiedot
Pohja- ja läpireiät, keskitysreunat.
Erikoistarvikkeet
Asetusrenkaat nro 484030, jatkeet nro 428510.
Varaosa
Mittapäät nro 428605.
Rakenne
'Micro'-versio, jossa parannettu resoluutio 2 µm.
Huomaa
XT-sisämikrometri 2-pistemittaukseen.
Malli
3-pisteiset XT-sisämikrometrit pohjareikämittaukseen koosta 12,5−16 alkaen. Sisämikrometrit maksimaaliseen tarkkuuteen. Kiinteät mittaleuat kovametallia, koosta 12,5 alkaen mittauskärjet kovametallia. Karkaistu ja hiottu mittakar a. Mittarumpu hiilenmustalla asteikolla, kaikki lukemisosat mattakromattuja. Tunto-/räikkänuppi tasaiselle mittausvoimalle. Kaikissa mittalaitteissa on sarjanumero ja ne toimitetaan tarkastustodistuksella.
Käyttötiedot
Pohja- ja läpireiät, keskitysreunat.
Erikoistarvikkeet
Asetusrenkaat nro 484030, jatkokappaleet nro 428510.
Varaosa
Mittapäät nro 428605.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | B6 |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Tuotetyyppi | 3-piste sisämikrometri |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | DIN 863 |
| Lukema | 0.002 mm |
| Vakiomittasyvyys | 12 mm |
| Mitta a | 0 mm |
| Virheraja | 0.004 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4285003-4 |
|---|---|
| EAN | 2050001893062 |