XT-sisämikrometri 25-35 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Bowers group
- Tuotenumero
- G42850025-35
- Varastotilanne
- 13kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
3-piste XT-sisämikrometrit pohjareiän mittaukseen koosta 12,5–16 alkaen. Sisämikrometrit maksimaaliseen tarkkuuteen. Kiinteät kovametalliset mittaleuat, koosta 12,5 alkaen kovametalliset mittakärjet. Karkaistu ja hiottu mittakara. Mittarumpu hiilimustalla asteikolla, kaikki lukuosat ovat mattakromattuja. Räikkänuppi tasaiselle mittausvoimalle. Kaikissa mittalaitteissa on sarjanumero ja ne toimitetaan tarkastustodistuksen kanssa.
Käyttötiedot
Pohja- ja läpireiät, keskitysreunat.
Erikoislisävarusteet
Säätörenkaat nro 484030, jatkokappale nro 428510.
Varaosa
Mittapäät nro 428605.
Rakenne
Pohjareiän mittaukseen koosta 12,5–16 alkaen. Sisämikrometrit maksimaaliseen tarkkuuteen. Kiinteät kovametalliset mittaleuat, koosta 12,5 alkaen kovametalliset mittakärjet.
Malli
3-pisteiset XT-sisämikrometrit pohjareikämittaukseen koosta 12,5−16 alkaen. Sisämikrometrit maksimaaliseen tarkkuuteen. Kiinteät mittaleuat kovametallia, koosta 12,5 alkaen mittauskärjet kovametallia. Karkaistu ja hiottu mittakar a. Mittarumpu hiilenmustalla asteikolla, kaikki lukemisosat mattakromattuja. Tunto-/räikkänuppi tasaiselle mittausvoimalle. Kaikissa mittalaitteissa on sarjanumero ja ne toimitetaan tarkastustodistuksella.
Käyttötiedot
Pohja- ja läpireiät, keskitysreunat.
Erikoistarvikkeet
Asetusrenkaat nro 484030, jatkokappaleet nro 428510.
Varaosa
Mittapäät nro 428605.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | B6 |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Tuotetyyppi | 3-piste sisämikrometri |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | DIN 863 |
| Lukema | 0.005 mm |
| Mittausalue | 25 - 35 mm |
| Vakiomittasyvyys | 80 mm |
| Mitta a | 0.5 mm |
| Mittaussyvyys jatkeen kanssa | 230 mm |
| Virheraja | 0.004 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G42850025-35 |
|---|---|
| EAN | 5051102076115 |