XT-sisämikrometri 225-250 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
3-piste XT-sisämikrometrit pohjareiän mittaukseen koosta 12,5–16 alkaen. Sisämikrometrit maksimaalista tarkkuutta varten. Kiinteät kovametallimittaleuat, koosta 12,5 alkaen kovametalliset mittakärjet. Karkaistu ja hiottu mittakara. Mittarumpu hiilenmustalla asteikolla, kaikki lukemaosat mattakromattuja. Kitkaruuvi tasaiselle mittausvoimalle. Kaikissa instrumenteissa on sarjanumero ja ne toimitetaan tarkastustodistuksen kanssa.
Käyttötiedot
Pohja- ja läpireiät, keskitysreunat.
Erikoislisävarusteet
Säätörenkaat nro 484030, jatkokappale nro 428510.
Varaosa
Mittapäät nro 428605.
Rakenne
Pohjareiän mittaukseen koosta 12,5–16 alkaen. Sisämikrometrit maksimaalista tarkkuutta varten. Kiinteät kovametallimittaleuat, koosta 12,5 alkaen kovametalliset mittakärjet.
Malli
3-pisteiset XT-sisämikrometrit pohjareikämittaukseen koosta 12,5−16 alkaen. Sisämikrometrit maksimaaliseen tarkkuuteen. Kiinteät mittaleuat kovametallia, koosta 12,5 alkaen mittauskärjet kovametallia. Karkaistu ja hiottu mittakar a. Mittarumpu hiilenmustalla asteikolla, kaikki lukemisosat mattakromattuja. Tunto-/räikkänuppi tasaiselle mittausvoimalle. Kaikissa mittalaitteissa on sarjanumero ja ne toimitetaan tarkastustodistuksella.
Käyttötiedot
Pohja- ja läpireiät, keskitysreunat.
Erikoistarvikkeet
Asetusrenkaat nro 484030, jatkokappaleet nro 428510.
Varaosa
Mittapäät nro 428605.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | B6 |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Tuotetyyppi | 3-piste sisämikrometri |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | DIN 863 |
| Lukema | 0.005 mm |
| Mittausalue | 225 - 250 mm |
| Vakiomittasyvyys | 115 mm |
| Mitta a | 0.5 mm |
| Mittaussyvyys jatkeen kanssa | 265 mm |
| Virheraja | 0.008 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G428500225-250 |
|---|---|
| EAN | 2050001048523 |