XT-sisämikrometri 20–25 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Bowers group
- Tuotenumero
- G42850020-25
- Varastotilanne
- 7kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
3-pisteiset XT-sisämikrometrit pohjareikämittaukseen koosta 12,5–16 alkaen. Sisämikrometrit maksimaaliseen tarkkuuteen. Kiinteät kovametalliset mittausleuat, koosta 12,5 alkaen kovametalliset mittauskärjet. Karkaistu ja hiottu mittauskara. Mittarumpu, jossa hiilenmusta asteikko; kaikki lukemaosat ovat mattakromattuja. Tuntuma-/räikkänuppi tasaisen mittausvoiman varmistamiseksi. Kaikissa mittalaitteissa on sarjanumero ja ne toimitetaan tarkastustodistuksella.
Käyttötiedot
Pohja- ja läpireiät, keskitysreunat.
Erikoisvarusteet
Asetusrenkaat nro 484030, jatkovarsi nro 428510.
Varaosa
Mittapäät nro 428605.
Rakenne
Pohjareikämittaukseen koosta 12,5–16 alkaen. Sisämikrometrit maksimaaliseen tarkkuuteen. Kiinteät kovametalliset mittausleuat, koosta 12,5 alkaen kovametalliset mittauskärjet.
Malli
3-pisteiset XT-sisämikrometrit pohjareikämittaukseen koosta 12,5−16 alkaen. Sisämikrometrit maksimaaliseen tarkkuuteen. Kiinteät mittaleuat kovametallia, koosta 12,5 alkaen mittauskärjet kovametallia. Karkaistu ja hiottu mittakar a. Mittarumpu hiilenmustalla asteikolla, kaikki lukemisosat mattakromattuja. Tunto-/räikkänuppi tasaiselle mittausvoimalle. Kaikissa mittalaitteissa on sarjanumero ja ne toimitetaan tarkastustodistuksella.
Käyttötiedot
Pohja- ja läpireiät, keskitysreunat.
Erikoistarvikkeet
Asetusrenkaat nro 484030, jatkokappaleet nro 428510.
Varaosa
Mittapäät nro 428605.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | B6 |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Tuotetyyppi | 3-piste sisämikrometri |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | DIN 863 |
| Lukema | 0.005 mm |
| Mittausalue | 20 - 25 mm |
| Vakiomittasyvyys | 66 mm |
| Mitta a | 0.5 mm |
| Mittaussyvyys jatkeen kanssa | 216 mm |
| Virheraja | 0.004 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G42850020-25 |
|---|---|
| EAN | 5051102090456 |