XT-sisämikrometri 16-20 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Bowers group
- Tuotenumero
- G42850016-20
- Varastotilanne
- 8kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
3-pisteiset XT-sisämikrometrit pohjareikämittauksiin koosta 12,5–16 alkaen. Sisämikrometrit maksimaaliseen tarkkuuteen. Kiinteät kovametalliset mittaleuat, koosta 12,5 alkaen kovametalliset mittakärjet. Karkaistu ja hiottu mittakara. Mittarumpu hiilenmustalla asteikolla, kaikki lukemaosat ovat mattakromattuja. Tunto-/räikkänuppi vakioiselle mittausvoimalle. Kaikissa mittalaitteissa on sarjanumero ja ne toimitetaan tarkastustodistuksen kanssa.
Käyttötiedot
Pohja- ja läpireiät, keskitysreunat.
Erikoisvarusteet
Säätörenkaat nro 484030, jatkokappale nro 428510.
Varaosa
Mittapäät nro 428605.
Rakenne
Pohjareikämittauksiin koosta 12,5–16 alkaen. Sisämikrometrit maksimaaliseen tarkkuuteen. Kiinteät kovametalliset mittaleuat, koosta 12,5 alkaen kovametalliset mittakärjet.
”Micro”-malli parannetulla 2 µm:n resoluutiolla.
Malli
3-pisteiset XT-sisämikrometrit pohjareikämittaukseen koosta 12,5−16 alkaen. Sisämikrometrit maksimaaliseen tarkkuuteen. Kiinteät mittaleuat kovametallia, koosta 12,5 alkaen mittauskärjet kovametallia. Karkaistu ja hiottu mittakar a. Mittarumpu hiilenmustalla asteikolla, kaikki lukemisosat mattakromattuja. Tunto-/räikkänuppi tasaiselle mittausvoimalle. Kaikissa mittalaitteissa on sarjanumero ja ne toimitetaan tarkastustodistuksella.
Käyttötiedot
Pohja- ja läpireiät, keskitysreunat.
Erikoistarvikkeet
Asetusrenkaat nro 484030, jatkokappaleet nro 428510.
Varaosa
Mittapäät nro 428605.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | B6 |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Tuotetyyppi | 3-piste sisämikrometri |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | DIN 863 |
| Lukema | 0.002 mm |
| Mittausalue | 16 - 20 mm |
| Vakiomittasyvyys | 66 mm |
| Mitta a | 0.5 mm |
| Mittaussyvyys jatkeen kanssa | 166 mm |
| Virheraja | 0.004 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G42850016-20 |
|---|---|
| EAN | 5051102212230 |