XT-sisämikrometri 150-175 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
3-pisteiset XT-sisämikrometrit pohjareikämittauksiin koosta 12,5–16 alkaen. Sisämikrometrit maksimaaliseen tarkkuuteen. Kiinteät kovametalliset mittausleuat, koosta 12,5 alkaen kovametalliset mittauskärjet. Karkaistu ja hiottu mittauskara. Mittarumpu hiilenmustalla asteikolla, kaikki lukemaosat ovat mattakromattuja. Kitkaväännin vakioiselle mittausvoimalle. Kaikissa mittalaitteissa on sarjanumero ja ne toimitetaan testitodistuksen kanssa.
Käyttötiedot
Pohja- ja läpireiät, keskitysreunat.
Erikoistarvikkeet
Säätörenkaat nro 484030, jatkeet nro 428510.
Varaosa
Mittauspäät nro 428605.
Rakenne
Pohjareikämittauksiin koosta 12,5–16 alkaen. Sisämikrometrit maksimaaliseen tarkkuuteen. Kiinteät kovametalliset mittausleuat, koosta 12,5 alkaen kovametalliset mittauskärjet.
Malli
3-pisteiset XT-sisämikrometrit pohjareikämittaukseen koosta 12,5−16 alkaen. Sisämikrometrit maksimaaliseen tarkkuuteen. Kiinteät mittaleuat kovametallia, koosta 12,5 alkaen mittauskärjet kovametallia. Karkaistu ja hiottu mittakar a. Mittarumpu hiilenmustalla asteikolla, kaikki lukemisosat mattakromattuja. Tunto-/räikkänuppi tasaiselle mittausvoimalle. Kaikissa mittalaitteissa on sarjanumero ja ne toimitetaan tarkastustodistuksella.
Käyttötiedot
Pohja- ja läpireiät, keskitysreunat.
Erikoistarvikkeet
Asetusrenkaat nro 484030, jatkokappaleet nro 428510.
Varaosa
Mittapäät nro 428605.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | B6 |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Tuotetyyppi | 3-piste sisämikrometri |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | DIN 863 |
| Lukema | 0.005 mm |
| Mittausalue | 150 - 175 mm |
| Vakiomittasyvyys | 115 mm |
| Mitta a | 0.5 mm |
| Mittaussyvyys jatkeen kanssa | 265 mm |
| Virheraja | 0.007 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G428500150-175 |
|---|---|
| EAN | 2050001048479 |