Digitaalinen XT-sisämikrometri
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Bowers group
- Tuotenumero
- G42860265-80
- Varastotilanne
- 6kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Malli
3-piste sisämikrometrit pohjareikämittaukseen koosta 12,5–16 alkaen. Kiinteät mittauspalat kovametallia, koosta 12,5 alkaen kovametalli-inserteillä. Lukema suurelta, kontrastikkaalta digitaalinäytöltä. Täyskarkaistu ja hiottu mittakara. Turvallinen ja virheetön mittaus ilman noniusta. Yhteensopiva valinnaisen HCT- (Hoffmann Group Connected Tools) -sovelluksen kanssa. Saatavilla maksutta Androidille ja iOS:lle.
Toiminto
- Vaihto mm/tuuma.
- 4 esiasetusarvon asetus.
- Päälle/pois/datan tallennuspainike.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoislisävarusteet
Datakaapeli nro 498948.
USB-dongle nro 498952.
Asetusrenkaat nro 484030.
Jatkepalat nro 428510.
Varaosa
Vara-mittapäät nro 428605, mittauspalat nro 428745, palautusjousi nro 428746.
Toiminto
IP67: Suojaus tilapäistä veteen upotusta vastaan ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
3-pisteiset sisämikrometrit pohjareiän mittaukseen koosta 12,5–16 alkaen. Kiinteät mittakärjet kovametallia; koosta 12,5 alkaen kovametallikärjillä. Lukema suurelta, kontrastikkaalta digitaalinäytöltä. Täysin karkaistu ja hiottu mittakara. Turvallinen ja virheetön mittaus ilman noniusta. Yhteensopiva valinnaisen HCT- (Hoffmann Group Connected Tools) -sovelluksen kanssa. Saatavilla maksutta Androidille ja iOS:lle.
Toiminnot
- Vaihto mm/tuuma.
- 4 esiasetusarvon asetus.
- Päälle/pois-/tiedontallennuspainike.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, tyyppi CR2032.
Lisävarusteet
Datakaapeli nro 498948.
USB-dongle nro 498952.
Asetusrenkaat nro 484030.
Jatkovarret nro 428510.
Varaosa
Vara-mittapäät nro 428605, mittakärjet nro 428745, paluujousi nro 428746.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Kalibrointi | B6 |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | 3-pisteen sisämikrometri |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä; Bluetooth®-liitäntä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Mittausalue | 65–80 mm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Vakiomittasyvyys | 80 mm |
| Mitta a | 0.5 mm |
| Mittaussyvyys jatkeen kanssa | 230 mm |
| Virheraja | 0.005 mm |
| IP-suojausluokka | IP 67 |
| Valittava lukema | 0,01 / 0,001 mm |
| Langaton käyttö | HID (Human Interface Device); Valmistajan ohjelmisto; HCT-mobiilisovellus Androidille |
| Sarja | HCT |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G42860265-80 |
|---|---|
| EAN | 5051102210465 |