Digitaalinen XT-sisämikrometri
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Bowers group
- Tuotenumero
- G42860235-50
- Varastotilanne
- 9kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
3-pisteiset sisämikrometrit pohjareikämittaukseen koosta 12,5–16 alkaen. Kiinteät kovametalliset mittaleuat, koosta 12,5 alkaen kovametallikärjillä. Lukema suurelta, kontrastikkaalta digitaalinäytöltä. Täysin karkaistu ja hiottu mittakara. Turvallinen ja virheetön mittaus ilman noniusta. Yhteensopiva lisävarusteena saatavan HCT- (Hoffmann Group Connected Tools) -sovelluksen kanssa. Saatavana maksutta Androidille ja iOS:lle.
Toiminto
- Vaihdettaessa mm/tuuma.
- 4 esiasetusarvon määritys.
- Päälle/pois/datansiirto -painike.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoislisävarusteet
Datakaapeli nro 498948a0.
USB-dongle nro 498952.
Asetusrenkaat nro 484030.
Jatkeet nro 428510.
Varaosa
Vaihtomittapäät nro 428605, mittaleuat nro 428745, palautusjousi nro 428746.
Toiminto
IP67: Suoja tilapäistä veteen upottamista vastaan ja suoja pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
3-pisteiset sisämikrometrit pohjareiän mittaukseen koosta 12,5–16 alkaen. Kiinteät mittakärjet kovametallia; koosta 12,5 alkaen kovametallikärjillä. Lukema suurelta, kontrastikkaalta digitaalinäytöltä. Täysin karkaistu ja hiottu mittakara. Turvallinen ja virheetön mittaus ilman noniusta. Yhteensopiva valinnaisen HCT- (Hoffmann Group Connected Tools) -sovelluksen kanssa. Saatavilla maksutta Androidille ja iOS:lle.
Toiminnot
- Vaihto mm/tuuma.
- 4 esiasetusarvon asetus.
- Päälle/pois-/tiedontallennuspainike.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, tyyppi CR2032.
Lisävarusteet
Datakaapeli nro 498948.
USB-dongle nro 498952.
Asetusrenkaat nro 484030.
Jatkovarret nro 428510.
Varaosa
Vara-mittapäät nro 428605, mittakärjet nro 428745, paluujousi nro 428746.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Kalibrointi | B6 |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | 3-pisteen sisämikrometri |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä; Bluetooth®-liitäntä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Mittausalue | 35–50 mm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Vakiomittasyvyys | 80 mm |
| Mitta a | 0.5 mm |
| Mittaussyvyys jatkeen kanssa | 230 mm |
| Virheraja | 0.004 mm |
| IP-suojausluokka | IP 67 |
| Valittava lukema | 0,01 / 0,001 mm |
| Langaton käyttö | HID (Human Interface Device); valmistajan ohjelmisto; HCT-mobiilisovellus Androidille |
| Sarja | HCT |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G42860235-50 |
|---|---|
| EAN | 5051102210311 |