DCGT 070204 FN PKD Twm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Suoritus
PKD – polykiteinen timantti, hienorakeinen.
Käyttötiedot
Alumiinille, alumiiniseoksille, ei-rautametalleille, muoville, komposiittimateriaaleille, titaaniseoksille, sintratuille metalleille.
Suoritus
Yleinen lastuava työstö, vakaat leikkaussärmät suurille lastuamisvolyymeille.
Malli
PKD − polykiteinen timantti, hienorakeinen.
Käyttötiedot
Alumiinille, alumiiniseoksille, ei-rautametalleille, muoville, komposiittimateriaaleille, titaaniseoksille, sintratuille metalleille.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Sorvauksen kääntöteräpalat |
| Usp1 | DCGT 070204 FN |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | DCGT 070204 FN |
| Usp2 | PKD (7°) |
| Tuotenimen attribuutti | PKD |
| Lastukulma | 6 astetta |
| Laatu/tyyppi | PKD |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.2 mm |
| Kulmasäde | 0,4 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 1 |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | DCGT 070204 FN |
| Syöttö f | 0.05 - 0.3 mm/k |
| Leikkuusyvyys ap max | 2.5 mm |
| Leikkuusuhde | jatkuva; jatkuva; jatkuva |
| Laatu/tyyppi | PKD |
| Osoitus: rouhinta/karhennus | Karkeatyöstö viimeistelyyn; Karkeatyöstö viimeistelyyn; Karkeatyöstö viimeistelyyn |
| Leikkausmateriaali | PKD |
| Leikkuusyvyys ap | 0.2 - 2.5 mm |
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
| Terän toteutus | TWM |
| Leikkausnopeus vc alumiinille < 10 % Si | 400 - 3500 m/min |
| Leikkausnopeus vc g(c)fk:lle | 400 - 900 m/min |
| Leikkausnopeus vc ei-rautametalleille | 300 - 2200 m/min |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G265837TWM |
|---|---|
| EAN | 4045197452726 |