DCGT 070202 FN PKD Twf
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
PKD – polykiteinen timantti, hienorakeinen.
Käyttöarvot
Alumiinille, alumiiniseoksille, ei-rautametalleille, muoville, komposiittimateriaaleille, titaaniseoksille, sintratuille metalleille.
Rakenne
Viimeistely, terävät särmät pientä lastuamisvoimaa varten.
Rakenne
PKD – polykiteinen timantti, hienorakeinen.
Käyttötiedot
Alumiinille, alumiiniseoksille, ei-rautametalleille, muoveille, komposiittimateriaaleille, titaaniseoksille, sintratuille metalleille.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
|---|---|
| Tuotetyyppi | vaihtoterät sorvaukseen |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | DCGT 070202 FN |
| Usp2 | PKD (7°) |
| Tuotenimen attribuutti | PKD |
| Lastukulma | 6 astetta |
| Laatu/tyyppi | PKD |
| Kulmasäde | 0.2 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 1 |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | DCGT 070202 FN |
| Syöttö f | 0.03 - 0.2 mm/k |
| Leikkuusyvyys ap max | 1 mm |
| Leikkuusuhde | jatkuva; jatkuva; jatkuva |
| Laatu/tyyppi | PKD |
| Osoitus: rouhinta/karhennus | Viimeistely; Viimeistely; Viimeistely |
| Leikkausmateriaali | PKD |
| Leikkuusyvyys ap | 0.1 - 1 mm |
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
| Terän toteutus | TWF |
| Leikkausnopeus vc alumiinille < 10 % Si | 400 - 3500 m/min |
| Leikkausnopeus vc g(c)fk:lle | 400 - 900 m/min |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G265832TWF |
|---|---|
| EAN | 4045197449023 |