Vaihtopala sorvaukseen N
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
PKD – polykiteinen timantti, hienorakeinen.
Käyttötiedot
Alumiinille, alumiiniseoksille, ei-rautametalleille, muoville, komposiittimateriaaleille, titaaniseoksille, sintratuille metalleille.
Rakenne
Neutraali, ilman lastunmurtajaa.
Rakenne
PKD – polykiteinen timantti, hienorakeinen.
Käyttötiedot
Alumiinille, alumiiniseoksille, ei-rautametalleille, muoville, komposiittimateriaaleille, titaaniseoksille, sintratuille metalleille.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Vaihtopala sorvaukseen |
| Usp1 | DCGW 070202 FN |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | DCGW 070202 FN |
| Usp2 | PKD (7°) |
| Tuotenimen attribuutti | PKD |
| Lastukulma | 0 astetta |
| Laatu/tyyppi | PKD |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.1 mm |
| Kulmasäde | 0,2 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 1 |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | DCGW 070202 FN |
| Syöttö f | 0.03–0.4 mm/k |
| Leikkuusyvyys ap max | 2.5 mm |
| Leikkuusuhde | jatkuva; jatkuva; jatkuva |
| Laatu/tyyppi | PKD |
| Osoitus: rouhinta/karhennus | Karkea työstö – viimeistely; karkea työstö – viimeistely; karkea työstö – viimeistely |
| Leikkausmateriaali | PKD |
| Leikkuusyvyys ap | 0.1–2.5 mm |
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
| Terän toteutus | N |
| Leikkausnopeus vc alumiinille < 10 % Si | 300–2000 m/min |
| Leikkausnopeus vc g(c)fk:lle | 150–600 m/min |
| Leikkausnopeus vc ei-rautametalleille | 300–1500 m/min |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G265830N |
|---|---|
| EAN | 4045197502391 |