CCGT 09T304 FN PKD N
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
PKD – polykiteinen timantti, hienorakeinen.
Käyttötiedot
Alumiinille, alumiiniseoksille, ei-rautametalleille, muoville, komposiittimateriaaleille, titaaniseoksille, sintratuille metalleille.
Rakenne
Neutraali, ilman lastunmurtajaa.
Malli
PKD – polykiteinen timantti, hienorakeinen.
Käyttötiedot
Alumiinille, alumiiniseoksille, ei-rautametalleille, muoville, komposiittimateriaaleille, titaaniseoksille, sintratuille metalleille.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Sorvausvaihtoterä |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | CCGT 09T304 FN |
| Usp2 | PKD (7°) |
| Tuotenimen attribuutti | PKD |
| Lastukulma | 6 astetta |
| Laatu/tyyppi | PKD |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.1 mm |
| Kulmasäde | 0.4 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 1 |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | CCGT 09T304 FN |
| Syöttö f | 0.03 - 0.4 mm/v |
| Leikkuusyvyys ap max | 2.5 mm |
| Leikkuusuhde | jatkuva; jatkuva; jatkuva |
| Laatu/tyyppi | PKD |
| Osoitus: rouhinta/karhennus | Karkeasta koneistuksesta viimeistelykoneistukseen; Karkeasta koneistuksesta viimeistelykoneistukseen; Karkeasta koneistuksesta viimeistelykoneistukseen |
| Leikkausmateriaali | PKD |
| Leikkuusyvyys ap | 0.1 - 2.5 mm |
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
| Terän toteutus | N |
| Leikkausnopeus vc alumiinille < 10 % Si | 300 - 2000 m/min |
| Leikkausnopeus vc g(c)fk:lle | 150 - 600 m/min |
| Leikkausnopeus vc ei-rautametalleille | 300 - 1500 m/min |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G265817N |
|---|---|
| EAN | 4045197644466 |