CCGT 060204 FN PKD Twm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
PKD – polykiteinen timantti, hienorakeinen.
Käyttöarvot
Alumiinille, alumiiniseoksille, ei-rautametalleille, muoville, komposiittimateriaaleille, titaaniseoksille, sintratuille metalleille.
Rakenne
Yleinen lastuava koneistus, vakaat leikkuusärmät suurille lastunpoistotilavuuksille.
Rakenne
PKD – polykiteinen timantti, hienorakeinen.
Käyttötiedot
Alumiinille, alumiiniseoksille, ei-rautametalleille, muoveille, komposiittimateriaaleille, titaaniseoksille, sintratuille metalleille.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
|---|---|
| Tuotetyyppi | vaihtoterät sorvaukseen |
| Usp1 | CCGT 060204 FN |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | CCGT 060204 FN |
| Usp2 | PKD (7°) |
| Tuotenimen attribuutti | PKD |
| Lastukulma | 6 astetta |
| Laatu/tyyppi | PKD |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.2 mm |
| Kulmasäde | 0,4 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 1 |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | CCGT 060204 FN |
| Syöttö f | 0.05–0.3 mm/k |
| Leikkuusyvyys ap max | 2.5 mm |
| Leikkuusuhde | jatkuva; jatkuva; jatkuva |
| Laatu/tyyppi | PKD |
| Osoitus: rouhinta/karhennus | Karkea työstö hienotyöstöön; Karkea työstö hienotyöstöön; Karkea työstö hienotyöstöön |
| Leikkausmateriaali | PKD |
| Leikkuusyvyys ap | 0,2–2,5 mm |
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
| Terän toteutus | TWM |
| Leikkausnopeus vc alumiinille < 10 % Si | 400–3500 m/min |
| Leikkausnopeus vc g(c)fk:lle | 400–900 m/min |
| Leikkausnopeus vc ei-rautametalleille | 300–2200 m/min |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G265807TWM |
|---|---|
| EAN | 4045197448910 |