Vaihtoterä sorvaukseen G
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
Uusi CBN, jossa tasapainoinen yhdistelmä kulumis- ja murtolujuutta yleiskäyttöön karkaistuissa teräksissä aina 67 HRC:hen saakka yhdessä erikoislastunmurtajan kanssa. Käyttöön sekä jatkuvassa että kevyessä ja voimakkaasti katkonaisessa lastuamisessa.
Rakenne
Varustettu 2 leikkuusärmällä.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Vaihtoterä sorvaukseen |
| Usp1 | CNGA 120412 |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | CNGA 120412 |
| Usp2 | CBN (0°) |
| Tuotenimen attribuutti | BU7220 |
| Laatu/tyyppi | BU7220 |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.05 mm |
| Kulmasäde | 1.2 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 2 |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | CNGA 120412 |
| Syöttö f | 0.05 - 0.15 mm/v |
| Leikkuusyvyys ap max | 0.2 mm |
| Leikkuusuhde | vaativa katkointerruptio; kevyt katkointerruptio; jatkuva; vaativa katkointerruptio; kevyt katkointerruptio; jatkuva; vaativa katkointerruptio; kevyt katkointerruptio; jatkuva |
| Leikkausnopeus vc ensisijainen käyttö | 90 - 140 m/min |
| Laatu/tyyppi | BU7220 |
| Osoitus: rouhinta/karhennus | Karkea työstö viimeistelyyn; Karkea työstö viimeistelyyn; Karkea työstö viimeistelyyn |
| Leikkausmateriaali | CBN |
| Leikkuusyvyys ap | 0.05–0.2 mm |
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
| Terän toteutus | G |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G255418G |
|---|---|
| EAN | 4045197895240 |