CCGT 09T302 FN PKD Twf
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
PKD – polykiteinen timantti, hienorakeinen.
Käyttötiedot
Alumiinille, alumiiniseoksille, ei-rautametalleille, muoville, komposiittimateriaaleille, titaaniseoksille, sintrausmetalleille.
Rakenne
Viimeistelykoneistus, terävät leikkuusärmä(t) pientä lastuamisvoimaa varten.
Rakenne
PKD – polykiteinen timantti, hienorakeinen.
Käyttötiedot
Alumiinille, alumiiniseoksille, ei-rautametalleille, muoveille, komposiittimateriaaleille, titaaniseoksille, sinteröidyille metalleille.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Vaihtoterä sorvaukseen |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | CCGT 09T302 FN |
| Usp2 | PKD (7°) |
| Tuotenimen attribuutti | PKD |
| Laatu/tyyppi | PKD |
| Lastuamissyvyys ap min | 0,1 mm |
| Kulmasäde | 0,2 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 1 |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | CCGT 09T302 FN |
| Syöttö f | 0.03–0.2 mm/kier |
| Leikkuusyvyys ap max | 1 mm |
| Leikkuusuhde | jatkuva; jatkuva; jatkuva |
| Laatu/tyyppi | PKD |
| Osoitus: rouhinta/karhennus | Viimeistely; Viimeistely; Viimeistely |
| Leikkausmateriaali | PKD |
| Leikkuusyvyys ap | 0.1–1 mm |
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
| Terän toteutus | TWF |
| Leikkausnopeus vc alumiinille < 10 % Si | 400–3500 m/min |
| Leikkausnopeus vc g(c)fk:lle | 400–900 m/min |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G265812TWF |
|---|---|
| EAN | 4045197448927 |