CCGT 060204 FN PKD N
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
PKD − polykiteinen timantti, hienoraeinen.
Käyttöarvot
Alumiinille, alumiiniseoksille, ei-rautametalleille, muoveille, komposiittimateriaaleille, titaaniseoksille, sintratuille metalleille.
Rakenne
Neutraali, ilman lastunmurtajaa.
Rakenne
PKD – polykiteinen timantti, hienorakeinen.
Käyttötiedot
Alumiinille, alumiiniseoksille, ei-rautametalleille, muoveille, komposiittimateriaaleille, titaaniseoksille, sintratuille metalleille.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
|---|---|
| Tuotetyyppi | vaihtoterät sorvaukseen |
| Usp1 | CCGT 060204 FN |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | CCGT 060204 FN |
| Usp2 | PKD (7°) |
| Tuotenimen attribuutti | PKD |
| Lastukulma | 6 astetta |
| Laatu/tyyppi | PKD |
| Kulmasäde | 0.4 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 1 |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | CCGT 060204 FN |
| Syöttö f | 0,03–0,4 mm/k |
| Leikkuusyvyys ap max | 2.5 mm |
| Leikkuusuhde | jatkuva; jatkuva; jatkuva |
| Laatu/tyyppi | PKD |
| Osoitus: rouhinta/karhennus | Karkea työstö viimeistelytyöstöön; Karkea työstö viimeistelytyöstöön; Karkea työstö viimeistelytyöstöön |
| Leikkausmateriaali | PKD |
| Leikkuusyvyys ap | 0,1–2,5 mm |
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
| Terän toteutus | N |
| Leikkausnopeus vc alumiinille < 10 % Si | 300–2000 m/min |
| Leikkausnopeus vc g(c)fk:lle | 150–600 m/min |
| Leikkausnopeus vc ei-rautametalleille | 300–1500 m/min |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G265807N |
|---|---|
| EAN | 4045197644442 |