Sorvauksen kääntöterä G
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
Uusi CBN, jossa on tasapainoinen yhdistelmä kulumis- ja murtolujuutta yleiskäyttöön karkaistuissa teräksissä aina 67 HRC:hen asti yhdessä erikoislastunmurtajan kanssa. Soveltuu sekä jatkuvaan että lievästi ja voimakkaasti katkonaiseen lastuamiseen.
Rakenne
Varustettu 2 terällä.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Sorvauksen kääntöterä |
| Usp1 | CNGA 09T304 |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | CNGA 09T304 |
| Usp2 | CBN (0°) |
| Tuotenimen attribuutti | BU7220 |
| Laatu/tyyppi | BU7220 |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.05 mm |
| Kulmasäde | 0.4 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 2 |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | CNGA 09T304 |
| Syöttö f | 0,05–0,15 mm/kierros |
| Leikkuusyvyys ap max | 0.2 mm |
| Leikkuusuhde | vaativa katkonainen; kevyt katkonainen; jatkuva; vaativa katkonainen; kevyt katkonainen; jatkuva; vaativa katkonainen; kevyt katkonainen; jatkuva |
| Leikkausnopeus vc ensisijainen käyttö | 90–140 m/min |
| Laatu/tyyppi | BU7220 |
| Osoitus: rouhinta/karhennus | Karkeatyöstöstä viimeistelyyn; Karkeatyöstöstä viimeistelyyn; Karkeatyöstöstä viimeistelyyn |
| Leikkausmateriaali | CBN |
| Leikkuusyvyys ap | 0,05–0,2 mm |
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
| Terän toteutus | G |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G255403G |
|---|---|
| EAN | 4045197895097 |