Kääntöteräpala sorvaukseen G
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
Uusi CBN, jossa on tasapainoinen yhdistelmä kulumis- ja murtolujuutta yleiskäyttöön karkaistuissa teräksissä aina 67 HRC:hen asti yhdessä erikoislastunmurtajan kanssa. Soveltuu sekä jatkuvaan että kevyeen ja voimakkaasti katkonaisiin lastuaviin työstöihin.
Malli
Varustettu 2 leikkuusärmällä.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Kääntöteräpala sorvaukseen |
| Usp1 | CNGA 09T308 |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | CNGA 09T308 |
| Usp2 | CBN (0°) |
| Tuotenimen attribuutti | BU7220 |
| Laatu/tyyppi | BU7220 |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.05 mm |
| Kulmasäde | 0.8 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 2 |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | CNGA 09T308 |
| Syöttö f | 0,05–0,15 mm/k |
| Leikkuusyvyys ap max | 0,2 mm |
| Leikkuusuhde | vaativa ajoittainen; kevyt ajoittainen; jatkuva; vaativa ajoittainen; kevyt ajoittainen; jatkuva; vaativa ajoittainen; kevyt ajoittainen; jatkuva |
| Leikkausnopeus vc ensisijainen käyttö | 90–140 m/min |
| Laatu/tyyppi | BU7220 |
| Osoitus: rouhinta/karhennus | Karkeakoneistuksesta viimeistelykoneistukseen; Karkeakoneistuksesta viimeistelykoneistukseen; Karkeakoneistuksesta viimeistelykoneistukseen |
| Leikkausmateriaali | CBN |
| Leikkuusyvyys ap | 0,05–0,2 mm |
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
| Terän toteutus | G |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G255406G |
|---|---|
| EAN | 4045197895301 |