GARANT Master Mute -vaihtoteräpää timanttikiillotukseen
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Timanttikiillotustyökalu materiaaliluokille P, M, K, N ja S.
Lastuamisarvot
Lastuamisnopeus vc = viimeistelytyöstön arvo (aloitusarvo). Jos esiintyy värinää, pienennä lastuamisnopeutta asteittain. Syöttö f = 70 % viimeistelytyöstön arvosta (aloitusarvo). Lastuamissyvyys Ap = 0,1 mm (aloitusarvo) enintään 0,2 mm.
Toiminta
Timanttikiillotuskärjen paine aiheuttaa materiaalin virtausta pinnanläheisessä materiaalikerroksessa.
Käyttötiedot
Pintakäsittelyyn aina RA = 0,3 µm asti, materiaaleille aina 65 HRC asti.
Toimitussisältö
Sis. timanttikiillotuskärjen ja kiristysruuvin.
Huomautus
Valmisteluna suositellaan vähintään RA = 1,6 µm:n pintalaatua.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Päätysorvaus |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Teräpää |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Kokonaispituus l | 21 mm |
| Käyttö | Päätysorvaus |
| Sarja | Master Mute |
| Min. halkaisija ⌀ | 24 mm |
| Keskisiirtymä l3 | 12 mm |
| Jäähdytyskanavien määrä | 3 |
| Varren halkaisija ds | 20 mm |
| Timanttikiillotuskärki | 269016 1 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 265377 |
|---|---|
| EAN | 4069515036214 |