Kääntöterä sorvaukseen G
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
Uusi CBN, jossa on tasapainoinen yhdistelmä kulumiskestävyyttä ja murtolujuutta yleiskäyttöön karkaistuissa teräksissä aina 67 HRC:hen asti, yhdistettynä erikoislastunmurtajaan. Käyttöön sekä jatkuvassa että kevyessä ja voimakkaasti katkonaisessa lastuamisessa.
Rakenne
2 leikkuusärmää.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Kääntöterä sorvaukseen |
| Usp1 | VNGA 160404 |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | VNGA 160404 |
| Usp2 | CBN (0°) |
| Tuotenimen attribuutti | BU7220 |
| Laatu/tyyppi | BU7220 |
| Lastuamissyvyys ap min | 0,05 mm |
| Kulmasäde | 0,4 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 2 |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | VNGA 160404 |
| Syöttö f | 0,05–0,15 mm/kierros |
| Leikkuusyvyys ap max | 0,2 mm |
| Leikkuusuhde | kevyesti keskeytyvä lastuaminen; jatkuva; vaativa keskeytyvä; kevyesti keskeytyvä lastuaminen; jatkuva; vaativa keskeytyvä; kevyesti keskeytyvä lastuaminen; jatkuva; vaativa keskeytyvä |
| Leikkausnopeus vc ensisijainen käyttö | 90–140 m/min |
| Laatu/tyyppi | BU7220 |
| Osoitus: rouhinta/karhennus | Rouhinnasta viimeistelyyn; Rouhinnasta viimeistelyyn; Rouhinnasta viimeistelyyn |
| Leikkausmateriaali | CBN |
| Leikkuusyvyys ap | 0,05–0,2 mm |
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
| Terän toteutus | G |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G255463G |
|---|---|
| EAN | 4045197895431 |