Erittäin kovat sorvausteräpalat 3QP-TPGW110304 BX480
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Tungaloy
- Tuotenumero
- TU6706041
- Varastotilanne
- Ei varastossa
Tuotekuvaus
Merkinnän viimeinen kirjain tarkoittaa särmän valmistelua (EP) alla olevan mukaisesti. Ilman kirjainta; SR: vakio EP. F: terävä särmä. E: EP tärinän ehkäisyyn ja työkappaleen muodonmuutoksen vähentämiseen. L: EP päästökulumisen vähentämiseen. LF: EP jäysteiden vähentämiseen. LC: EP kuoppakulumisen vähentämiseen. LT; H; HC: EP murtumisen vähentämiseen. W; WL; WJ; WG: pyyhkäisysärmä (wiper).Tekniset tiedot
| Työkalun tyyppi | Turn Ultra hard Inserts |
|---|---|
| Yksikkö | I |
| Sovellus | | Vaihtopalaterä | |
| Pinnoite | |
| Leikkuusärmän materiaali | PCBN |
| Mittayksikkö | Tuuma |
| Soveltuvat materiaalit | | Valurauta | Kovat materiaalit | Superseokset / titaani | |
| KTT | 7998 |
| Materiaali | HM |
| Luokka | BX480 |
| Lastunmurtajan tyyppi | FT-CBN |
| Päävapautuskulma (AN) | 11 astetta |
| Kulmasäde (tuumaa) | 0.0157 |
| Kiinnitysreiän halkaisija (D1) | 0.134" |
| Sisään piirretyn ympyrän halkaisija (IC) | 1/4" |
| Sisältyvä kulma (EPSR) | 60 astetta |
| Teräpalan paksuus (S) | 1/8" |
| Materiaali | K|H |
| Min. sorvauksen syöttö (ft(min)) | 0.002 "/rev |
| Maks. sorvaussyöttö (ft(max)) | 0.0079 "/kierros |
| Min. D.O.C. | 0.002" |
| Pakkauspaino | 0.0243 |
| Tuotetyyppi | Erittäin kovat sorvauspalat |
| Leikkausmateriaali | PCBN |
| Lastunmurtaja | FT-CBN |
| Materiaalille (värirengas) | punainen |
| Materiaalille (ensisijainen) | K - Valurauta |
| Laatu/tyyppi | BX480 |
| Kulmasäde | 0.4 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | TU6706041 |
|---|---|
| EAN | 4543885736269 |
| Valmistajan tuotenumero | 6706041 |