RihlauTyökalu, yleismalli
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Kierretappi varressa vapaakulman korjausta varten.
HM-akseli parempaa kulutuskestävyyttä varten.
Modulaarinen rakenne: yleiskäyttöinen oikea- ja vasenkäyntiin.
- Työaluetta voidaan laajentaa kääntämällä kuviointipidintä.
- Leukojen vaihto (leukasetti pyynnöstä) mahdollinen urituksiin kaulukseen asti.
- Minimaalinen puristus, pienempi kuormitus työkappaleelle ja koneelle.
- Synkronikaran avulla kuviointipidin ja kärkikorkeus on helppo säätää.
Huomautus
Jos käytetään kuviointirullaa ⌀ 25 mm, työalue laajenee 0–65 mm:iin.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Karhennustyökalu |
|---|---|
| Karhennetulle profiilille | RAA 2×AA; RBL 2×BR; RBR 2×BL; RGE30° BL/BR30°; RGE45° BL/BR45° |
| Lastuamissuunta | vasen ja oikea |
| Työalue | 3.5 - 65 mm |
| Varren leveys | 20 mm |
| Varren korkeus | 20 mm |
| Karhennusleveyttä b varten | 8 mm |
| Karhennusreiälle – ⌀ d2 | 6 mm |
| Uurrettua Ø d1 varten | 25 mm; 20 mm; 25 mm; 20 mm; 25 mm; 20 mm |
| Akseli | 299910 8 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 290020 |
|---|---|
| EAN | 4030741458408 |