HELIGRIP-teräsärmäpalat 4/0,4 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Teränpitimiin nro 273766–273768.
Rakenne
Optimoitu lastunmuodostus ja lastunhallinta.
Käyttötiedot
Aksiaaliseen ja radiaaliseen urasorvaukseen, katkaisuun ja upotukseen, aksiaaliseen uritukseen sekä sisäpuoliseen työstöön. (HELIGRIP-teräsärmäpalat aksiaaliuritussovelluksiin, yhteensopivat vain HFHR-pitimien kanssa).
Huomautus
Vähimmäistilausmäärä vastaa yhtä pakkausyksikköä (VPE) tai sen monikertaa.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Vaihtopalat pistosorvaukseen |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM; VHM; VHM |
| Laatu/tyyppi | IC830 |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 1 |
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
| Ensisijainen käyttötarkoitus | UNI |
| Leikkuusuhde | vaativa ajoittainen |
| Leikkausnopeus vc ensisijainen käyttö | 50 - 140 m/min |
| Lastunmurtaja | D |
| Leikkausmateriaali | VHM; VHM; VHM |
| Uran leveys w | 4 mm |
| Osoitus: rouhinta/karhennus | Karkea- ja viimeistelytyöstö |
| Uran leveyden toleranssi w | 0.05 mm |
| Leikkuusyvyys ap | 0.5 - 2.4 mm |
| Kulmasäde r | 0,4 mm |
| Leikkausmateriaali | KM; KM; KM |
| Profiili | Karkea- ja viimeistelytyöstö; Karkea- ja viimeistelytyöstö; Karkea- ja viimeistelytyöstö |
| Lattaprofiili | neutraali; neutraali; neutraali |
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 1 |
| Syöttö pistokkeelle | 0.09 - 0.15 mm/k |
| Insl | 19 mm |
| Syöttö f sorvauksessa | 0.18 - 0.24 mm/k |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G2734114/0,4 |
|---|---|
| EAN | 7291075488401 |