HELIGRIP-teräpalat IC830 6/0,8 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Teränpitimiin nro 273766–273768.
Rakenne
Positiivinen lastunmurtaja. Pehmeäleikkuinen. Pienemmät leikkausvoimat.
Käyttöarvot
Aksiaaliseen ja radiaaliseen pistosorvaukseen, katkaisuun ja uransorvaukseen, aksiaaliseen pisto-uransorvaukseen sekä sisäiseen koneistukseen. (HELIGRIP-teräpalat aksiaaliseen pistokäyttöön ovat yhteensopivia vain HFHR-pitimien kanssa.)
Huomautus
Pienin tilausmäärä vastaa pakkausyksikköä (VPE) tai sen monikertaa.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Katkaisu- ja uransorvauksen vaihtoterät |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM; VHM; VHM |
| Laatu/tyyppi | IC830 |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 1 |
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
| Ensisijainen käyttötarkoitus | UNI |
| Leikkuusuhde | vaativa katkonainen |
| Kulmasäde r | 0.2 mm |
| Leikkausnopeus vc ensisijainen käyttö | 50 - 140 m/min |
| Lastunmurtaja | E |
| Käyttöalue | Aksiaalinen ulkopuolen urasorvaus |
| Sarja | HELI-GRIP |
| Leikkausmateriaali | VHM; VHM; VHM |
| Uran leveys w | 6 mm |
| Osoitus: rouhinta/karhennus | Karkea- ja viimeistelytyöstö |
| Uran leveyden toleranssi w | 0.05 mm |
| Leikkuusyvyys ap | 1–3,6 mm |
| Kulmasäde r | 0.8 mm |
| Leikkausmateriaali | KM; KM; KM |
| Profiili | Karkea- ja viimeistelytyöstö; Karkea- ja viimeistelytyöstö; Karkea- ja viimeistelytyöstö |
| Leikkausleveys | 6 mm; 6 mm; 6 mm |
| Lattaprofiili | neutraali; neutraali; neutraali |
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
| Valmistajan merkintä | GRIP 6008Y IC830 |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 1 |
| Syöttö pistokkeelle | 0,13–0,25 mm/kierros |
| Insl | 19 mm |
| Syöttö f aksiaalipistolle | 0,12–0,28 mm/kierros |
| Syöttö f tasosorvauksessa | 0,15–0,4 mm/kierros |
| Syöttö f sorvauksessa | 0,24–0,42 mm/kierros |
| Lastuamissyvyys ap min | 1 mm |
| Leikkuusyvyys ap max | 3,6 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G2734056/0,8 |
|---|---|
| EAN | 7291075029086 |