HELIGRIP-teräpalat IC830 4/0,2 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Teränpitimiin nro 273766–273768.
Rakenne
Positiivinen lastunmurtaja. Pehmeäleikkuinen. Pienemmät leikkausvoimat.
Käyttöarvot
Aksiaaliseen ja radiaaliseen pistosorvaukseen, katkaisuun ja uransorvaukseen, aksiaaliseen pisto-uransorvaukseen sekä sisäiseen koneistukseen. (HELIGRIP-teräpalat aksiaaliseen pistokäyttöön ovat yhteensopivia vain HFHR-pitimien kanssa.)
Huomautus
Pienin tilausmäärä vastaa pakkausyksikköä (VPE) tai sen monikertaa.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Katkaisu- ja uransorvauksen vaihtoterät |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM; VHM; VHM |
| Laatu/tyyppi | IC830 |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 1 |
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
| Ensisijainen käyttötarkoitus | UNI |
| Leikkuusuhde | vaativa katkonainen |
| Kulmasäde r | 0.2 mm |
| Leikkausnopeus vc ensisijainen käyttö | 50 - 140 m/min |
| Lastunmurtaja | E |
| Käyttöalue | Aksiaalinen ulkopuolen urasorvaus |
| Sarja | HELI-GRIP |
| Leikkausmateriaali | VHM; VHM; VHM |
| Uran leveys w | 4 mm |
| Osoitus: rouhinta/karhennus | Karkea- ja viimeistelytyöstö |
| Uran leveyden toleranssi w | 0.05 mm |
| Leikkuusyvyys ap | 0.5 - 1.9 mm |
| Kulmasäde r | 0.2 mm |
| Leikkausmateriaali | KM; KM; KM |
| Profiili | Karkea- ja viimeistelytyöstö; Karkea- ja viimeistelytyöstö; Karkea- ja viimeistelytyöstö |
| Leikkausleveys | 4 mm; 4 mm; 4 mm |
| Lattaprofiili | neutraali; neutraali; neutraali |
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
| Valmistajan merkintä | GRIP 4002Y IC830 |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 1 |
| Syöttö pistokkeelle | 0.09 - 0.14 mm/k |
| Insl | 19 mm |
| Syöttö f aksiaalipistolle | 0.1 - 0.24 mm/k |
| Syöttö f tasosorvauksessa | 0.15 - 0.3 mm/k |
| Syöttö f sorvauksessa | 0.16 - 0.21 mm/k |
| Lastuamissyvyys ap min | 0,25 mm |
| Leikkuusyvyys ap max | 2.4 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G2734054/0,2 |
|---|---|
| EAN | 7291075029031 |