HELIGRIP-teräsärmäpalat 6/0,8 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Teränpitimiin nro 273766–273768.
Rakenne
Optimoitu lastunmuodostus ja lastunhallinta.
Käyttötiedot
Aksiaaliseen ja radiaaliseen urasorvaukseen, katkaisuun ja upotukseen, aksiaaliseen uritukseen sekä sisäpuoliseen työstöön. (HELIGRIP-teräsärmäpalat aksiaaliuritussovelluksiin, yhteensopivat vain HFHR-pitimien kanssa).
Huomautus
Vähimmäistilausmäärä vastaa yhtä pakkausyksikköä (VPE) tai sen monikertaa.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Vaihtopalat pistosorvaukseen |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM; VHM; VHM |
| Laatu/tyyppi | IC8250 |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 1 |
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
| Ensisijainen käyttötarkoitus | P |
| Leikkuusuhde | katkoittainen leikkaus |
| Kulmasäde r | 0,3 mm |
| Toissijainen käyttö | M |
| Leikkausnopeus vc ensisijainen käyttö | 45–260 m/min |
| Lastunmurtaja | D |
| Leikkausmateriaali | VHM; VHM; VHM |
| Uran leveys w | 6 mm |
| Osoitus: rouhinta/karhennus | Karkea- ja viimeistelytyöstö |
| Uran leveyden toleranssi w | 0.05 mm |
| Leikkuusyvyys ap | 1–3,6 mm |
| Kulmasäde r | 0.8 mm |
| Leikkausmateriaali | KM; KM; KM |
| Profiili | Karkea- ja viimeistelytyöstö; Karkea- ja viimeistelytyöstö; Karkea- ja viimeistelytyöstö |
| Lattaprofiili | neutraali; neutraali; neutraali |
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 1 |
| Syöttö pistokkeelle | 0,13–0,25 mm/k |
| Insl | 19 mm |
| Syöttö f sorvauksessa | 0,24–0,42 mm/k |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G2734096/0,8 |
|---|---|
| EAN | 7291075482720 |