HELIGRIP teräpalat IC808 6/0,8 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Teräpidikkeisiin nro 273766–273768.
Rakenne
Positiivinen lastunmurtaja. Pehmeä leikkuu. Pienemmät leikkausvoimat.
Käyttötiedot
Aksiaaliseen ja radiaaliseen urasorvaukseen, katkaisuun ja uransorvaukseen, aksiaaliseen uransorvaukseen sekä sisäpuoliseen koneistukseen. (HELIGRIP-teräpalat aksiaaliseen uransorvaussovellukseen, yhteensopivia vain HFHR-pitimien kanssa).
Huomautus
Pienin tilausmäärä vastaa yhtä pakkausyksikköä (VPE) tai sen monikertaa.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kääntöterät uransorvaukseen |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM; VHM; VHM |
| Laatu/tyyppi | IC808 |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 1 |
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
| Ensisijainen käyttötarkoitus | UNI |
| Leikkuusuhde | jatkuva |
| Kulmasäde r | 0,3 mm |
| Leikkausnopeus vc ensisijainen käyttö | 30 - 200 m/min |
| Lastunmurtaja | E |
| Käyttöalue | Aksiaalinen ulkopuolen urasorvaus |
| Sarja | HELI-GRIP |
| Leikkausmateriaali | VHM; VHM; VHM |
| Uran leveys w | 6 mm |
| Osoitus: rouhinta/karhennus | Karkea- ja viimeistelykoneistus |
| Uran leveyden toleranssi w | 0.05 mm |
| Leikkuusyvyys ap | 1 - 3.6 mm |
| Kulmasäde r | 0.8 mm |
| Leikkausmateriaali | KM; KM; KM |
| Profiili | Rouhinta ja viimeistely; Rouhinta ja viimeistely; Rouhinta ja viimeistely |
| Leikkausleveys | 6 mm; 6 mm; 6 mm |
| Lattaprofiili | neutraali; neutraali; neutraali |
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
| Valmistajan merkintä | GRIP 6008Y IC808 |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 1 |
| Syöttö pistokkeelle | 0.13 - 0.25 mm/v |
| Insl | 19 mm |
| Syöttö f aksiaalipistolle | 0.12 - 0.28 mm/v |
| Syöttö f tasosorvauksessa | 0.15 - 0.4 mm/v |
| Syöttö f sorvauksessa | 0.24 - 0.42 mm/v |
| Lastuamissyvyys ap min | 1 mm |
| Leikkuusyvyys ap max | 3,6 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G2734076/0,8 |
|---|---|
| EAN | 7291075028836 |