FLASHPENTA PMN D-J/D-C -katkaisuterät 2/22 mm 2/22 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Kiristinpitimiin nro 273576–273577.
Rakenne
Katkaisuun ja uransorvaukseen pehmeille komponenteille. Minimoi purseen muodostumisen. Positiivinen lastunmurtaja. Kevytleikkaava. Pienet–keskisuuret syötöt.
Huomautus
Vähimmäistilausmäärä vastaa yhtä pakkausyksikköä (VPE) tai sen monikertaa.
Huomio
Suurin uransyvyys tmax koskee vain työkappaleen halkaisijaan 40 mm asti. Kun työkappaleen halkaisija on > 40 mm, suurin uransyvyys pienenee.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kääntöterä pistosorvaukseen |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM; VHM; VHM |
| Laatu/tyyppi | IC908 |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 5 |
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
| Ensisijainen käyttötarkoitus | UNI |
| Leikkuusuhde | jatkuva |
| Kulmasäde r | 0.2 mm |
| Leikkausnopeus vc ensisijainen käyttö | 60 - 180 m/min |
| Lastunmurtaja | J |
| Syöttö f | 0.04–0.12 mm/v |
| Sarja | FLASHPENTA |
| Leikkausmateriaali | VHM; VHM; VHM |
| Uran leveys w | 2 mm |
| Osoitus: rouhinta/karhennus | Karkeatyöstö ja viimeistelytyöstö |
| Uran leveyden toleranssi w | 0.03 mm |
| Kulmasäde r | 0.2 mm |
| Leikkausmateriaali | KM; KM; KM |
| Profiili | Karkea- ja viimeistelytyöstö; Karkea- ja viimeistelytyöstö; Karkea- ja viimeistelytyöstö |
| Leikkausleveys | 2 mm; 2 mm; 2 mm |
| Lattaprofiili | neutraali; neutraali; neutraali |
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
| Valmistajan merkintä | PMN D22-2J02 IC908 |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 5 |
| Kulmasäteen r toleranssi | 0.03 mm |
| Pistosyvyys tmax | 11 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G2735802/22 |
|---|---|
| EAN | 7291075380675 |