Eco-katkaisusorvaustyökalun pidin, vasen
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Valmistettu erittäin lujasta työkaluteräksestä (> 1300 N/mm2). Yhdessä vaihtoterien kuperan kiinnityksen kanssa saavutetaan maksimaalinen vakaus aksiaalisia ja radiaalisia lastuamisvoimia vastaan, mikä antaa huomattavasti paremman pinnanlaadun ja tuottavuuden.
Huomautus
19,5 mm:n katkaisusyvyyden (katkaisuleveyteen 3 mm asti) tai 24,5 mm:n (katkaisuleveydestä 4 mm alkaen) jälkeen toinen terä koskettaa työkappaletta. Tällöin voi muodostua uria. Käytä tarvittaessa yksiteräisiä katkaisuvaihtoteriä nro 273656–273670.
Jäähdytysnesteensyöttö mahdollista vain yhdessä GARANT Master Eco -kiinnikkeiden nro 319006−319136 kanssa.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Vasen |
|---|---|
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | ei |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Tuotetyyppi | Teränpidin |
| Varren tyyppi | Kiristyspidike |
| Uran leveys w | 4 mm; 4 mm; 4 mm |
| Ruuvit | 279815 7 (TX30; 8 Nm) |
| Kokonaispituus l | 107 mm |
| Sarja | Eco; Eco; Eco |
| Varren leveys b | 20 mm |
| Pistosyvyys tmax | 28 mm |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | ei |
| Sarja | Eco; Eco; Eco |
| Pään pituus l1 | 48 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 21.5 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 273861 |
|---|---|
| EAN | 4045197582065 |