HM-kovametallipyörösahanterä Drytec® ⌀ 355 × 25,4 mm ohutseinäiselle materiaalille 90
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kovametallipinnoitettu pyörösahanterä tarkkoihin leikkuisiin.
- Työturvallisuus: ohutseinäinen, vähävärinäinen, melua vaimentava.
- Erittäin pitkä käyttöikä.
- Korkea leikkauslaatu.
- Voidaan teroittaa uudelleen viisi kertaa.
- Yleiskäyttöinen teräkselle, muoville ja ei-rautametalleille (ei nro 078236).
Huomautus
Lisää erikoissahanteriä, esim. alumiinille ja ruostumattomalle teräkselle, saatavissa pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pyörösahanterä |
|---|---|
| Sopii | 078231 koko 9435 |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Sopii materiaalille | ohutseinäiselle materiaalille |
| Hampaiden lukumäärä | 90 |
| Hammasluku optimoitu | materiaalin paksuus enintään 2,5 mm |
| Terän halkaisija d | 355 mm |
| Reiän ⌀ | 25.4 mm; 25.4 mm; 25.4 mm |
| Sahausleveys b | 2,2 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G07823790 |
|---|---|
| EAN | 4260052460146 |