HM-katkaisusahanterä Drytec® ⌀ 320 × 25,4 mm paksuseinäiselle materiaalille 72
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kovametallipinnoitettu pyörösahanterä tarkkoihin leikkauksiin.
- Työturvallisuus: ohutseinäinen, vähävärinäinen, melua vaimentava.
- Erittäin pitkä käyttöikä.
- Korkea leikkauslaatu.
- Voidaan teroittaa viisi kertaa.
- Yleiskäyttöinen teräkselle, muoville ja ei-rautametalleille (ei nro 078236).
Huomautus
Lisää erikoissahanteriä, esim. alumiinille ja ruostumattomalle teräkselle, saatavana pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pyörösahanterä |
|---|---|
| Sopii | 078234 koko 8320 |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Sopii materiaalille | paksuseinäiselle materiaalille |
| Hampaiden lukumäärä | 72 |
| Hammasluku optimoitu | materiaalipaksuudelle 2,5–4 mm |
| Terän halkaisija d | 320 mm |
| Reiän ⌀ | 25,4 mm; 25,4 mm; 25,4 mm |
| Sahausleveys b | 2.2 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G07824272 |
|---|---|
| EAN | 4260052466957 |