Metallisahanterä 27×2835
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
GARANT – suuren suorituskyvyn bimetallivannesahanterä, kulutusta kestävällä M42-hammastetulla teräsärmällä ja erityisen joustavalla kantanauhalla, jolla on parannettu selän kuormituskestävyys.
Käyttötiedot
Yhdistelmähammastus 0° – Erittäin vähävärähteinen, suurelle poikkipinta-alueelle (putkille ja profiileille, umpiaineelle enintään 70 mm).
Yhdistelmähammastus 10° – Yleiskäyttöinen suurelle poikkipinta-alueelle (umpiaineelle alkaen 50 mm).
Normaalihammastus 0° – Pienille ja keskisuurille poikkipinnoille, tartuntapituus enintään 70 mm.
Normaalihammastus 10° – Suuremmille poikkipinnoille, tartuntapituus alkaen 50 mm.
Huomautus
Uuden terän sisäänajo: katso GARANT-työstökäsikirja nro 110010 ja infosivu.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Metallivannesahan terä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS Co 8 |
| Leveys | 27 mm |
| Pituus | 2835 mm |
| Paksuus | 0,9 mm |
| Lastukulma | 0 astetta |
| Hampaiden asetus | yhdistelmä |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 173627 |
|---|---|
| EAN | 4062406124922 |