Metallivannesahanterä 27×2750
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
HOLEX – tuotantovannesahanterä suurella leikkuuteholla.
Käyttötiedot
Yhdistelmähammastus 0° – erittäin vähävärinäinen, suurelle poikkipinta-alueelle (putkille ja profiileille, täysmateriaalille enintään 70 mm).
Yhdistelmähammastus 10° – yleismalli suurelle poikkipinta-alueelle (täysmateriaalille alkaen 50 mm).
Normaalihammastus 0° – pienille ja keskisuurille poikkipinnoille, kosketuspituus enintään 70 mm.
Normaalihammastus 10° – suuremmille poikkipinnoille, kosketuspituus alkaen 50 mm.
Huomautus
Uuden terän sisäänajo: katso GARANT-työstökäsikirja nro 110010 ja infosivu.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Metallivannesahanterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS Co 8 |
| Leveys | 27 mm |
| Pituus | 2750 mm |
| Paksuus | 0.9 mm |
| Lastukulma | 0 astetta |
| Hampaiden asetus | combi |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 173605 |
|---|---|
| EAN | 4045197275790 |