Metallisahan teränauha 27×2750
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
GARANT − suurtehoinen bimetallisahan teränauha kulumista kestävällä M42-hampaisella leikkuureunalla sekä erityisen joustavalla runkonauhalla, jolla on parannettu selkäpuolen kuormankantokyky.
Käyttötiedot
Yhdistelmähammastus 0° − Erittäin vähävärinäinen, laajalle poikkileikkausalueelle (putkille ja profiileille, umpiaineelle enintään 70 mm).
Yhdistelmähammastus 10° − yleiskäyttöinen laajalle poikkileikkausalueelle (umpiaineelle alkaen 50 mm).
Normaalihammastus 0° − Pienille ja keskisuurille poikkileikkauksille, kosketuspituus enintään 70 mm.
Normaalihammastus 10° − Suuremmille poikkileikkauksille, kosketuspituus alkaen 50 mm.
Huomautus
Uuden nauhan sisäänajo: ks. GARANT-työstökäsikirja nro 110010 ja infosivu.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Metallivannesahanterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS Co 8 |
| Leveys | 27 mm |
| Pituus | 2750 mm |
| Paksuus | 0.9 mm |
| Lastukulma | 0 astetta |
| Hampaiden asetus | combi |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 173597 |
|---|---|
| EAN | 4062406124731 |