Metallisahanterä 27×3660 10/14
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
RÖNTGEN – bi-alfa-koboltti: suuri kapasiteetti bimetallisahanterä, jossa hammastettu leikkuureuna on seostettua pikatyöterästä (HSS, 67–69 HRC) M42 ja taustanauha korkeaseosteista jousinauhaterästä.
Käyttötiedot
Yhdistelmähammastus 0° – Erittäin vähävärinäinen, suurille poikkipinta-aloille (putkille ja profiileille, täysmateriaalille enintään 70 mm).
Yhdistelmähammastus 10° – yleismalli suurille poikkipinta-aloille (täysmateriaalille alkaen 50 mm).
Normaalihammastus 0° – Pienille ja keskisuurille poikkipinta-aloille, kosketuspituus enintään 70 mm.
Normaalihammastus 10° – Suuremmille poikkipinta-aloille, kosketuspituus alkaen 50 mm.
Huomautus
Uuden terän sisäänajo: Katso GARANT-työstöopas nro 110010 ja infosivu.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Metallinauhasahanterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS Co 8 |
| Leveys | 27 mm |
| Pituus | 3660 mm |
| Paksuus | 0.9 mm |
| Lastukulma | 0 astetta |
| Hampaiden asetus | combi |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G17375010/14 |
|---|---|
| EAN | 4045197254214 |