Metallisahanteränauha 27×2910
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
GARANT – korkeatehoinen bimetallisahanterä, jossa kulutusta kestävä M42-hammastettu leikkuureuna ja erityisen joustava kantanauha, jolla on parannettu selkäpuolen kuormituskestävyys.
Käyttötiedot
Yhdistelmähammastus 0° – erittäin vähävärinäinen, suurelle poikkileikkausalueelle (putkille ja profiileille, umpiaineelle enintään 70 mm).
Yhdistelmähammastus 10° – yleiskäyttöinen suurelle poikkileikkausalueelle (umpiaineelle alkaen 50 mm).
Normaalihammastus 0° – pienille ja keskisuurille poikkileikkauksille, tartuntapituus enintään 70 mm.
Normaalihammastus 10° – suuremmille poikkileikkauksille, tartuntapituus alkaen 50 mm.
Huomautus
Uuden terän sisäänajo: katso GARANT-työstökäsikirja nro 110010 ja tietosivu.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Metallivannesahanterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS Co 8 |
| Leveys | 27 mm |
| Pituus | 2910 mm |
| Paksuus | 0.9 mm |
| Lastukulma | 0 astetta |
| Hampaiden asetus | combi |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 173657 |
|---|---|
| EAN | 4062406125004 |