Metallivannesahanterä 27×2450
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
GARANT – suuren kapasiteetin bimetallivannesahanterä, jossa kulutusta kestävä M42-hammastettu leikkuusärmä ja erityisen joustava selkänauha, jolla on parannettu selän kuormituksensietokyky.
Käyttötiedot
Kombihammastus 0° – Erittäin vähän värisevä, suurelle poikkipinta-alueelle (putkille ja profiileille, umpiaineelle enintään 70 mm).
Kombihammastus 10° – Yleiskäyttöinen suurelle poikkipinta-alueelle (umpiaineelle alkaen 50 mm).
Normaalihammastus 0° – Pienille ja keskisuurille poikkipinnoille, kosketuspituus enintään 70 mm.
Normaalihammastus 10° – Suuremmille poikkipinnoille alkaen 50 mm kosketuspituudesta.
Huomautus
Uuden terän sisäänajo: katso GARANT-työstökäsikirja nro 110010 ja infosivu.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Metallivannesahanterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS Co 8 |
| Leveys | 27 mm |
| Pituus | 2450 mm |
| Paksuus | 0.9 mm |
| Lastukulma | 0 astetta |
| Hampaiden asetus | combi |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 173577 |
|---|---|
| EAN | 4062406124083 |