Metallisahanterä 20×2375
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
GARANT – suurtehobimetallisahanterä, jossa kulutusta kestävä M42-hammastettu leikkuusärmä ja erityisen joustava kantanauha, jolla on parannettu selkäpuolen kuormitettavuus.
Käyttötiedot
Yhdistelmähammastus 0° – Erittäin vähävärinäinen, laajalle poikkileikkausalueelle (putkille ja profiileille, täysmateriaalille enintään 70 mm).
Yhdistelmähammastus 10° – yleiskäyttöinen laajalle poikkileikkausalueelle (täysmateriaalille alkaen 50 mm).
Normaalihammastus 0° – Pienille ja keskisuurille poikkileikkauksille, tartuntapituus enintään 70 mm.
Normaalihammastus 10° – Suuremmille poikkileikkauksille, tartuntapituus alkaen 50 mm.
Huomautus
Uuden terän sisäänajo: katso GARANT-työstökäsikirja nro 110010 ja infosivu.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Metallin vannesahanterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS Co 8 |
| Leveys | 20 mm |
| Pituus | 2375 mm |
| Paksuus | 0.9 mm |
| Hampaiden asetus | combi |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 173557 |
|---|---|
| EAN | 4062406124038 |