Metallisahan teränauha 13×1138 8/12 8/12
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
GARANT – suurtehoinen bimetallivannesahanterä, jossa kulutusta kestävä M42-hammastettu leikkuusärmä ja erityisen joustava runkonauha, jolla on parannettu selkäkuormitettavuus.
Käyttöarvot
Kombihammastus 0° – Erittäin vähävärähtelyinen, suurelle poikkipinta-ala-alueelle (putkille ja profiileille, umpiaineelle enintään 70 mm).
Kombihammastus 10° – yleiskäyttöinen suurelle poikkipinta-ala-alueelle (umpiaineelle alkaen 50 mm).
Normaalihammastus 0° – Pienille ja keskisuurille poikkipinnoille, kosketuspituus enintään 70 mm.
Normaalihammastus 10° – Suuremmille poikkipinnoille, kosketuspituus alkaen 50 mm.
Huomautus
Uuden terän sisäänajo: katso GARANT-työstökäsikirja nro 110010 ja infosivu.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Metallivannesahanterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS Co 8 |
| Leveys | 13 mm |
| Pituus | 1138 mm |
| Paksuus | 0.6 mm |
| Lastukulma | 0 astetta |
| Hampaiden asetus | combi |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G1734808/12 |
|---|---|
| EAN | 4045197276674 |