Sahanterä (konesaha) Kasto-koneisiin 450/4
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Wittmann-komet
- Tuotenumero
- G171650450/4
- Varastotilanne
- 82kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
KOMET-bimetalli – HSS-M3-hammaskärjet ja jousiteräksinen selkä. Suuri leikkauskapasiteetti ja nopea syöttö. Murtoturvallinen, maksimaaliseen työturvallisuuteen.
Huomautus
Erityisesti Kasto-koneisiin (kiinnitysreiät eksentrisesti siirretty 38 mm teräleveydestä).
Tärkeää: Sahanterien mukana toimitettuja käyttöohjeita on noudatettava huolellisesti.
KOMET HSS-sahanterät: muut versiot, esim. VP 7 (7° lastukulma, vaihteleva hammastus) ja P 13 (13° lastukulma – erityisesti ruostumattomalle teräkselle) saatavilla pyynnöstä lyhyellä toimitusajalla.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kone sahanterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | Ko-Bi3 |
| Leveys | 38 mm |
| Paksuus | 2 mm |
| Pituus l | 450 mm |
| Hampaiden asetus | normaali |
| Hampaita tuumalla | 4 |
| Kiinnitysreiän halkaisija | 8.5 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G171650450/4 |
|---|---|
| EAN | 4045197347053 |