Kartiomaiset tarkkuusavartimet epätasaisella jaolla ja 3 kiinnityspinnalla, 90°, TiAlN 6,3 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kaikissa avartimissa on 3 leikkuusärmää. Erikoisgeometria erittäin suurella differentiaalijaolla ja yhteensovitetuilla leikkuusärmillä. Radiaalisesti päästetty. Lastutilat hiottu yhdestä aihiosta. Uudelleenkehitetty, erityinen TiAlN-pinnoite pitkää kulumiskestoa varten.
Kartiomainen tarkkuusavarrin, valmistettu DIN335-C:ssä määrättyä tiukemmilla toleransseilla.
Varsi, jossa 3 kiinnityspintaa käytettäväksi 3-leukaisessa istukassa.
Etu
Erittäin hyvä tasapaino koko avarrusprosessin ajan. Tärinätön käynti täydellisiin tuloksiin ja työkalujen pitkään käyttöikään.
Käyttöarvot
Kartiomainen tarkkuusavarrin tarkkojen, pyöreiden 90° avarrusten tekemiseen.
Käyttötiedot
N
75
N
50
N
75
P
65
P
50
P
30
H
8
P
18
P
8
M
16
M
10
S
12
N
60
K
25
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
|---|---|
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Varsi, jossa kolme kiinnityspintaa |
| Kartioupottimen kärkikulma | 90 astetta |
| Upotinterän jako | epäsäännöllinen |
| Tuotetyyppi | Porras- ja kartioupotin |
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Normi | DIN 335 C |
| Halkaisija ⌀ | 6.3 mm |
| Varren toleranssi | h9 |
| Syöttö f teräksessä < 500 n/mm2 | 0,1 mm/k |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Pienin upotushalkaisija ⌀ rei’ille alkaen | 1.5 mm |
| Varren halkaisija ds | 5 mm |
| Kokonaispituus l | 45 mm |
| Uppokantaruuville DIN 7991 | M3 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G1501326,3 |
|---|---|
| EAN | 4045197700759 |