Kartiomaiset tarkkuusupottimet 90° TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kaikissa upottimissa on 3 leikkuusärmää, radiaalisesti vapaahiottu.
Lastutilat hiottu yhdestä aihiosta.
Kartiomainen tarkkuusupotin selvästi parempaan suorituskykyyn.
Käyttötiedot
Kartiomainen tarkkuusupotin tärinättömiin kartiomaisiin upotuksiin.
Käyttötiedot
N
25
P
34
P
32
P
32
M
9
M
8
N
80
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
|---|---|
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi |
| Kartioupottimen kärkikulma | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Porras- ja kartioupotin |
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Normi | DIN 335 C |
| Halkaisija ⌀ | 8.3 mm |
| Varren toleranssi | h9 |
| Syöttö f teräksessä < 500 n/mm2 | 0.09 mm/kierros |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Pienin upotushalkaisija ⌀ rei’ille alkaen | 2 mm |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 50 mm |
| Uppokantaruuville DIN 7991 | M4 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 150170 |
|---|---|
| EAN | 4045197085603 |